amberhurt amberhurt Wysyłka do 24h
amberhurt amberhurt Najniższe możliwe ceny
istock-947376724-1920x1440.jpg

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

02 Grudzień 2022

 Jest ona odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć i kurz, a także na uszkodzenia mechaniczne, o które nie jest trudno podczas codziennego użytkowania. Jednak nawet o akcesoria ze stali chirurgicznej należy odpowiednio zadbać, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas. Jak to zrobić, aby mieć całkowitą pewność, że nic nie szkodzi biżuterii?


Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zadbać o biżuterię ze stali chirurgicznej. Mamy nadzieję, że dzięki tym prostym, ale wartościowym poradom, Twoje codzienne dodatki będą Ci jeszcze lepiej służyć, a ich noszenie będzie prawdziwą przyjemnością. W końcu to jest w tym wszystkim najważniejsze!


Stal chirurgiczna – co to jest?


Stal chirurgiczna (inaczej stal nierdzewna) to rodzaj stopu metali, który jest używany w przemyśle medycznym ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i odporność na działanie czynników chemicznych. Jest ona także bardzo trwała i elastyczna, co sprawia, że ​​jest idealna do produkcji biżuterii codziennego użytku.


Dzięki temu, że stal chirurgiczna jest tańsza od stali szlachetnej, jest tak popularna wśród producentów biżuterii. Co jednak ważne, jej dostępność nie wpływa negatywnie na jakość dodatków. Wprost przeciwnie – wykonywane z niej ozdoby są solidne i trwałe. Niewątpliwymi ich atutami jest także to, że łatwo je utrzymać w czystości. Można się więc nimi cieszyć przez długi czas.


Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej do złudzenia przypomina wyroby jubilerskie, dlatego wielu z nas ma takie dodatki w swoim domu. Jak jednak zadbać o piękny wygląd ulubionych akcesoriów i co robić, aby nie szkodzić biżuterii? Pierwszy krok, to właściwe przechowywanie biżuterii.


Lepiej zapobiegać, czyli kilka słów o właściwym przechowywaniu biżuterii


To, w jakich warunkach przechowujesz swoje ulubione kolczyki lub naszyjniki ze stali chirurgicznej, ma ogromny wpływ na ich wygląd.


Przede wszystkim, należy pamiętać, że stal chirurgiczna to materiał odporny na działanie czynników zewnętrznych, lecz nawet na niej mogą odbić się jego negatywne wpływy. W związku z tym biżuterii nie powinno się przechowywać w łazience lub w miejscu, gdzie jest narażoną na dużą wilgotność. Lepiej jest trzymać ją w suchym i ciemnym miejscu (np. w zamkniętym pudełku). W ten sposób będzie ona chroniona przed kurzem i innymi zabrudzeniami.


Nie musisz dodatkowo zabezpieczać akcesoriów, na przykład zawijając je w papier lub chowając do oryginalnego opakowania foliowego, jednak upewnij się, że pudełko/szkatułka, w której je przechowujesz jest czysta.


Czyszczenie biżuterii ze stali chirurgicznej


Wbrew pozorom stal chirurgiczną także należy czyścić, aby zachować piękny wygląd swojej biżuterii. Nie jest to jednak skomplikowane zadanie. Wprost przeciwnie – w zasadzie wystarczy regularnie przecierać akcesoria, aby odpowiednio o nie zadbać. Czym? Wystarczy zrobić to zwykłym ręcznikiem papierowym: biżuterię należy najpierw zwilżyć, a następnie za pomocą miękkiej szmatki lub wspomnianego ręcznika delikatnie osuszyć.


Czego używać do czyszczenia biżuterii?


Jeżeli Twoja biżuteria ze stali chirurgicznej zetknie się z trudniejszymi zabrudzeniami (np. tłuszcz, plamy z jedzenia), to użyj płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Pamiętaj, żeby potem dokładnie przepłukać biżuterię pod bieżącą wodą. Dobrym sposobem jest także użycie sody oczyszczonej. W tym celu wymieszaj szklankę wody z łyżeczką sody oczyszczonej. Umieść swoją biżuterię ze stali chirurgicznej w roztworze i zostaw ją na ok. 30 minut. Spłucz biżuterię pod bieżącą wodą, a następnie osusz ją dokładnie ręcznikiem papierowym lub czystym ręcznikiem frotte.


Odradzamy używania różnego rodzaju szczotek, lecz w przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń możesz sięgnąć po miękką szczoteczkę do mycia zębów, której włosie dotrze do trudniej dostępnych zakamarków i ułatwi ich odpowiednie wyczyszczenie.


Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom, wiesz już, czym czyścić stal chirurgiczną. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić Cię do zakupów w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdziesz tysiące dodatków na co dzień i od święta!